Site Overlay

Čo treba vedieť o jablku?

28.7.2022 – 🍏🍎 Čo treba vedieť o jablku? 🍏🍎
🍏🍎 Dôležitou súčasťou jablka sú vitamíny, ktoré obsahuje. Najsilnejšie je zastúpený vitamín C. S dvoma až troma jablkami pokryjeme polovicu dennej spotreby tohto „turbovitamínu“.
🍏🍎 Z ďalších 12 vitamínov, ktoré jablko obsahuje, treba ešte spomenúť vitamíny A, E , B1 , B2 a B6. Vitamín B6 hrá dôležitú úlohu predovšetkým pri hospodárení s cholesterolom. Toto platí aj pre pektín, ktorý sa tiež bohato vyskytuje v jablku a ktorý podporuje zdravú črevnú flóru.
🍏🍎 Pre nervový systém a schopnosť plne sa koncentrovať sú dôležité uhľohydráty fruktóza a glukóza.
🍏🍎 Medicínsky výskum venuje najnovšie osobitnú pozornosť fenolickým substanciám. V jablku sa doteraz preukázalo 40 rozličných druhov týchto substancií. Zabraňujú vzniku voľných radikálov a preto chránia organizmus pred rakovinovými ochoreniami a pred srdcovým infarktom.
🍏🍎 Jablko udržujúce čerstvosť 🍏🍎
🍏🍎 Chlieb a ostatné pekárske výrobky si udržia svoju čerstvosť oveľa dlhšie, ak ich budeme skladovať spolu s jedným jablkom alebo s plátkami jablka.
🍏🍎 Skladovanie 🍏🍎
Jablká sa nemajú skladovať spolu s iným druhom ovocia alebo so zemiakmi, lebo tak ľahko naberajú ich chuť a strácajú svoju arómu a čerstvosť.
🍏🍎 FOTO = Chystali sme jablká na výživu i mňamkový koláč 🍏🍎😋