foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+421 54 788 2142
svida@svida.sk
Senior dom Svida

ÚCTA K STARŠÍM V SENIOR DOME SVIDA

 

"Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi."

       

 Mesiac október vzdáva úctu múdrosti ukrytej pod šedinami. Úcta k starším ľuďom by mala byť prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť spontánna a nenásilná. Starší ľudia si ju zaslúžia po celý rok. Vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré odovzdávajú nám, mladším. Nezabúdame na to ani my. V stredu, 25. Októbra, otvoril pán riaditeľ A. Labun jedno takéto ďakovné popoludnie. V jesenne vyzdobenej sále nášho Senior domu Svida vo Svidníku privítal okrem našich klientov a ich rodinných príbuzných aj hostí z Továrneho. Poďakoval všetkým za ich trpezlivosť, múdrosť a pokoru, s ktorou kráčajú do každého nového dňa a zaželal im, aby spoločne strávený čas bol príjemný aj osožný pre všetkých. Potom nasledoval program, ktorý si pripravili žiaci z 3. základnej školy v podobe tanca, spevu i hovoreného slova. Naši seniori im na oplátku na tanečnom parkete ukázali čosi zo svojho umenia. Počas prestávok vystúpila aj naša spevácka skupina a samozrejme nechýbala tombola so zaujímavými cenami.

Nájsť si čas jeden na druhého je v dnešnej uponáhľanej dobe vraj ťažké. A pritom by sme tieto stretnutia mali prijímať ako životne dôležitý liek, lebo sú zdrojom živín, múdrosti a lásky. A bez toho sa nedá žiť.

Starkí naši, sme radi, že vás máme.                          

 

 Meniny na web
TOPlist


Copyright © DUKO Rights Reserved.