foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+421 54 788 2142
svida@svida.sk
Senior dom Svida

ÚCTA K STARŠÍM

 “Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi“, hovorí jedna ľudová múdrosť.

Jeseň je naozaj krásna. A v jednom zo svojich mesiacov nám pripomína úctu k starším. Úctu k tým, ktorí tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie. Úctu k tým, ktorí sa každý deň vzdávali radostí, ktoré im život ponúkal, aby urobili šťastnými nás, ich deti. Úctu k našim otcom a k našim mamám. K našim prarodičom. Ku všetkým, ktorí si zodrali svoje ruky, aby naše zostali hladké a nepoškvrnené.

Tento sviatok sme si 20. októbra u nás pripomenuli tradičným stretnutím našich klientov v Senior dome Svida vo Svidníku a našimi hosťami z Medzilaboriec a Továrneho. O druhej hodine popoludní ich čakala sála odetá do jesennej výzdoby, chutné občerstvenie na stoloch a príjemný program, o ktorý sa postaral spevácky zbor Svidníčanka. Medzi jednotlivými tanečnými kolami a vystúpeniami hovoreného slova sa predstavili aj naši speváci. Tí, ako hostitelia, sa samozrejme nechceli nechať zahanbiť a predviedli kus zo svojho umenia, ktoré s nadšením rozvíjajú v našom zariadení. Úsmev na tvárach prítomných vyvolala aj už tradičná tombola. Najdôležitejší však bol fakt, že sa opäť stretli priatelia a známi, ľudia, ktorí si mali, čo povedať. Za všetkých nás im poďakoval vedúci úseku soc. práce p. Vaňko. Ďakoval im za trpezlivosť, s ktorou znášajú svoje roky i za múdrosť, ktorú dávajú tým, ktorí chcú ich dobré rady počúvať.

Tak nezabúdajme a vážme si vrásky a budeme nimi žehnaní. „Nech sú požehnaní tí, čo majú pochopenie s mojou neistou chôdzou a trasľavými rukami. Nech sú požehnaní tí, čo uznávajú, že moje uši sa už musia napínať, aby zachytili slová. Nech sú požehnaní tí, čo si uvedomujú, že môj zrak zoslabol a moje myslenie už nie je také bystré. Nech sú požehnaní tí, čo mi prepáčili, že sa mi dnes vyliala káva...”

 

Meniny na web
TOPlist


Copyright © DUKO Rights Reserved.